آخرین اخبار : 
   

آموزش بافتنی ژاکت دخترانه

دوستان عزیزم می خواهم امروز آموزش بافت ی ژاکت دخترانه فوق العاده زیبا و فانتزی رو آموزش بدم. امیدوارم خوشتون بیاد و ببافید.

برای بافت این مدل بافتنی زیبا از میل شماره ۵٫۵ استفاده می کنیم. ۵ تا کلاف کاموا لازم داریم و اندازه هامون برای سایز ۳۶ و ۳۸ زنانه مناسب در میاد.

 

خوب عکس بافتنی رو ببینید(روش کلیک کنید بزرگ نمایش داده میشه)

woolen.ir-1
دوستان آموزش بافت این ژاکت رو براتون می گم به این صورته :

نوع بافت رکن ، مدل نخودی برای آموزش نوع بافت ها کلیک کنید.

پشت : ۶۴ دانه سر انداخته ۶ سانتی متر رکن می بافیم. در رجی که بافت نخودی شروع می شود با فاصله های مناسب ۱۹ دانه اضافه می کنیم. قد بافت به ۵۰ سانتی متر که رسید ، برای گودی یقه از وسط ۹ دانه کور می کنیم. در رج های بعدی از هر دو طرف یقه ۲+۴+۵ دانه کور کرده و دانه های سرشانه را نیز کور می کنیم.

woolen.ir-4

 

 

 

جلو : ۳۲ دانه سر انداخته ، ۶ سانتی متر رکن می بافیم. ۱۰ دانه را برای سجاف رکن و بقیه دانه ها را مدل نخودی می بافیم. در رجی که مدل نخودی را شروع می کنیم ، ۱۱ دانه را اضافه می کنیم. قد بافت به اندازه ۴۰ دانه که رسید ، برای گودی یقه ابتدا ۲+۲+۴ دانه و بعد ۱۰ بار یک دانه کور م یکنیم. قد بافت به ۵۳ سانتی متر که رسید، همه دانه ها را کور می کنیم.

woolen.ir-2

 

آستین: ۴۰ دانه سر انداخته ، ۶ سانتی متر رکن می بافیم. در رجی که بافت نخودی شروع می شود با فاصله های مناسب ۱۳ دانه اضافه می کنیم. بعد از آن ، از هر دو طرف هر ۶ رج یکبار یک دانه اضافه می کنیم. تعداد دانه ها به ۸۲ دانه که رسید ، اول از کنار کار ۷ دانه و بعد ، از وسط کار ۲۸ دانه کور م یکنیم.

woolen.ir-3

یقه : از دور یقه دانه در آورده ، ۳ سانتی متر رکن بافته و کور می کنیم.

 

آموزش بافت مدل نخودی :

رج اول : از یک دانه ۳ دانه در آورده ، ۳ دانه را یکی می کنیم.

رج دوم : همه دانه ها با ساده بافی بافته می شود.

رج سوم: سه دانه ایی که از رج قبل از ۱ دانه در آورده بودیم را یکی کرده و از یک دانه ای که سه دانه یکی کرده بودیم را ، باز هم سه دانه می کنیم.

 

 

خوب دوستان سوالی داشتید تو نظرات بپرسید.

منبع : www.woolen.ir

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام