آخرین اخبار : 
   

آموزش بافت ست پتو نوزاد به همراه ژاکت بافتنی نوزاد

سلام دوستان امروز می خوام براتون ی آموزش فوق العاده از بافت ی ست بافتنی بچه گانه بزارم. نظر یادتون نره ها. عکسش رو ببینید :
1 baby craft

هم آموزش بافت ژاکت نوزاد رو میدم هم آموزش بافت پتوی نوزاد که البته با هم ست هم هستن و خیلی قشنگ میشن.

اول از همه بگم برای بافت این ست زیبا باید ۷ کلاف سفید و ۱ کلاف صورتی روشن و یک کلاف آبی لازم داریم قلاب شماره یک استفاده شده و برای کودک ۶ تا ۱۲ ماهه مناسبه.

 

آموزش بافت ژاکت نوزاد:

اول نقشه بافتش رو ببینیم :

2 baby craft

 

نوع بافت پایه بلند هست.

جلو و پشت ژاکت :

با نخ سفید ۵۸ زنجیره می زنیم و روی آن یک رج پایه بلند می زنیم.در رج دوم با نخ پیله ای صورتی و آبی را با توجه به نقشه پتو و ژاکت روی بافت گذاشته و پایه بلند ها را که می خواهیم بزنیم، این نخ های پیله ای را بین پایه بلندها راه می بریم. در حین رد کردن نخهای پیله ای ، باید توجه شود که پیله ها روی کار بمانند و از پشت پیله ها یک پایه بلند می زنیم که پیله ها به سمت زیر بافت لیز نخورند. به همین ترتیب ۱۸ سانتی متر ادامه می دهیم و پس از آن دانه ها را به صورت ۱۵+۲۸+۱۵ تقسیم بر سه می کنیم. اول ، ۲۸ دانه پشت را ۱۲ سانتی متر می بافیم. قد بافت هر دو تکه ی جلو به ۲۵ سانتی متر که رسید، برای گودی یقه پایه کم می کنیم تا به اندازه ۸ سانتی متر پابه بماند.

4 baby craft

آستین : سر شانه ها را به هم دوخته و پس از آن، از دور حلقه آستین برای آستین شروع به بافت کرده و ۱۷ سانتی متر می بافیم.

 

کلاه ژاکت: ۴۰ سانتی متر زنجیره می زنیم. مانند کار ژاکت ۱ رج پایه بلند ساده و ۱ رح پایه بلند با راه بردن نخ پیله ای می زنیم. کلاه را در رجهای برگشت، با شروع از یقه ی جلو به بدن ژاکت وصل می کنیم. به این ترتیب ۱۳ رج می بافیم. بعد قسمت باقی مانده در یقه پشت را ، از سمت طول با پایه بلند به قسمتهای ۲۰ سانتی متری هر دو طرف کلاه وصل می کنیم و کار را به اتمام می رسانیم.

 

بافت حاشیه کنار ژاکت : به دور تا دور ژاکت ، وسط جلو، لبه های کلاه و لبه های آستین یک رج پایه بلند می زنیم. رج دوم روی هر پایه بلند، ۴ زنجیر و ۳ پایه بلند می زنیم. پایه بلند ها را در قلاب گرفته و همه را با هم به پایه بلند چهارم وصل می کنیم. از پایه بلند چهارم نیز به همین ترتیب تا آخر رج ادامه می دهیم. در رج سوم ، روی ۴ زنجیرهای رج دوم ۵ پایه کوتاه می زنیم.

5 baby craft

 

 

 

بافت پتوی نوزاد : با نخ سفید ۷۰ سانتی متر زنجیر زده و مانند نقشه مدل ژاکت ۱۱۰ سانتی متر می بافیم. در آخر به دور پتو هم حاشیه می زنیم.

3 baby craft

 

خوب دوستان امیدوارم این آموزش براتون مفید بوده باشه و بتونید ببافید.

خوب بود؟؟؟

 

 

منبع : www.woolen.ir

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام