آخرین اخبار : 
   

آموزش بافت ژاکت بافتنی زنانه

آموزش بافت ژاکت بافتنی زنانه زیبایی رو می خوام براتون بگم. شما می تونید این بافتنی زیبا رو با ۲ کلاف و با میل شماره ۴ و قلاب شماره ۲٫۵ ببافید. آموزش برای سایز ۳۸ هست.

خوب دوستان عکس هاش رو ببینیم :(روی عکس ها کلیک کنید بزرگ نمایش داده میشن.)

woolen-2

woolen-3

 

خوب بریم سراغ آموزش این ژاکت بافتنی زیبا :

نوع بافت ساده بافی ، روبافی ، پایه بلند ، زنجیر برای آموزش نوع بافت ها کلیک کنید.

 

 

جلو : با نخ ۳۶۳ آنگوراگلد ۵۲ دانه سر انداخته و ۵ سانتی متر ۲ رو ، ۲ زیر کشبافت می بافیم. بعد از آن ۳۲ سانتی متر ساده بافی بافته و برای حلقه آستین از یک طرف ۳+۲+۱ دانه کور کرده و بقیه دانه ها را کور می کنیم. بعد از آن با قلاب بافی ادامه داده و روی دانه های کور شده یک دانه زنجیره زده و ۳۰ عدد پایه بلند ۵ قلو درست می کنیم. به همین ترتیب یک رج دیگر بافته ، یک پایه بلند جا گذاشته و بین آنها دو عدد زنجیره زده و یک رج می بافیم. یک رج بدون جا انداختن پایه بلند می بافیم. بعد از آن ، برای گودی یقه تز یک طرف ۱+۱+۱+۳ پایه بلند کور کرده و دو رج دیگر می بافیم.

woolen-4

woolen-7

 

 

 

شرشانه : ۲۵ دانه سر انداخته ، ۵ سانتی متر ساده بافته و دانه ها را کور می کنیم. به سرشانه می دوزیم. بعد ، ۹۸ دانه سر انداخته ، ۵ سانتی متر دو رو ، ۲ زیر کش بافت می بافیم. ۳۲ سانتی متر ساده بافته ، برای حلقه آستین از هر دو طرف ۱+۲+۳ دانه کور کرده و بقیه دانه ها را کور می کنیم. با قلاب بافی ادامه داده ، یک زنجیره زده ۲ رج پایه بلند ۵ قلو درست می کنیم. ۲ عدد زنجیره زده ، ۱ پایه بلند جا گذاشته، یک رج می بافیم. ۶ رج دیگر قفسه می بافیم.

woolen-5

 

 

 

 

آستین: ۵۲ دانه سر انداخته ، ۵ سانتی متر ۲ زیر ، ۲ رو کشبافت بافته و با ساده بافی ادامه می دهیم. از هر دو طرف هر ۸ رج یکبار ۱ دانه اضافه کرده و ۴۰ سانتی متر می بافتیم. بعد از آن ، برای حلقه آستین از هر دو طرف ابتدا ۲+۳ و بعد ۱۰ بار یکدانه و سپس ۲+۳+۲+۳+۴+۵ دانه کور می کنیم. دانه های باقی مانده را یکباره کور می کنیم.

woolen-6

 

 

 

یقه و سجاف : از سمت وسط جلو دانه در آورده ، ۳ سانتی متر ۲ زیر ، ۲ رو گشبافت بافته و دانه ها را کور می کنیم. روی سجاف سمت راست جادکمه درست می کنیم. از دور یقه دانه در آورده ، ۳ سانتی متر دو رو ، دو زیر کشبافت بافته و دانه ها را کور می کنیم.

woolen-1

 

 

 

 

امیدوارم از بافت این ژاکت زیبا لذت برده باشید.

منبع : www.woolen.ir

 

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام