آخرین اخبار : 
   

آموزش بافت ژاکت بافتنی زنانه

سلام دوستان عزیزم.

می خوام امروز براتون آموزش کامل بافت یک ژاکت زنانه رو بزارم. امیدوارم خوشتون بیاد. این مدل ۲۰۱۵ آلیزه ترکیه هست و الان که دارم براتون میزارم خیلی جدیده. برای خرید کامواهاش هم تو نظرات شمارتون رو بنویسید باهاتون تماس میگیرم. شمارتون منتشر نمیشه!

 

خوب بریم عکس این ژاکت زیبا رو ببینیم.

001

دوستان عکس خیلی بزرگش رو هم براتون اینجا میزارم. چون خیلی حجمش زیاده دیگه مستقیم نزاشتم توی متن برای دیدنش میتونید روی لینک زیر کلیک کنید.

عکس خیلی بزرگ ژاکت بافتنی

 

برای بافت این ژاکت زیبای زنانه ، به سه کلاف صورتی (کد ۱۴۴ آلیزه) و دو کلاف کاموا گل جنگلی (کد ۶۴۷ آلیزه) احتیاج دارید. با میل شماره ۴ کار انجام میشه و لباس برای سایز ۳۸ و ۴۰ مناسب میشه.

خوب آموزش بافت ژاکت بافتنی مون به این صورته:

 

نوع بافتنی : ساده و روبافی برای آموزش نوع بافت ها کلیک کنید.

جلو : نخ آنگورا گلد لمه دار ۱۴۴ و ۶۴۷ (کدهای کامواهای برند آلیزه ایشالله بزودی فروشگاه کاموا رو راه اندازی می کنیم اونجا استفاده میشه) را با هم دولا کرده و ۶۰ دانه سر می اندازیم. ۲۰ سانتی متر ۳ رو، یک زیر بافته،  دو دانه رو ، سه دانه ها را با هم گرفته و یک دانه را کور می کنیم. بعد ۲۰ سانتی متر ۲ رو ،یک زیر بافته با نخ ۱۴۴ به صورت تک لا با ساده بافی ادامه می دهیم . سپس ۵ سانتی متر زیر بافته ،برای گودی یقه از سمت دیگر جلو، ۴ دانه از داخل در هر رج رفت ،۱۱ بار یک دانه، بعد هر ۳ رج یک بار ۱۳ بار یک دانه کور می کنیم. بعد از برای حلقه آستین از سمت دیگر ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم. قد بافت به ۶۸ سانتی متر که رسید، دانه های سر شانه را کور کرده و ۵ دانه کناری جلو را ۷ سانتی متر دیگر بافته و کور می کنیم.

algo jolo

 

پشت : با نخ دو لا ،۱۲۰ دانه سر انداخته، ۲۰ سانتی متر رو می بافیم. عمل کور کردن را مانم جلو، انجام داده ۲۰ سانتی متر دو رو، یک زیر می بافیم. با نخ ۱۴۴ یک لا ۵ سانتی متر ساده بافی بافته، برای حلقه آستین از هر دو طرف ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم. قد بافت به ۶۸ سانتی متر که رسید، دانه ها را کور می کنیم.

algo posht

 

آستین : نخ آنگوراگلد لمه دار ۱۴۴ و ۶۴۷ را با هم دولا کرده، ۶۹ دانه سر انداخته، ۲۰ سانتی متر ۳ رو یک زیر می بافیم. از هر سه دانه رو ، یک دانه کور کرده و به صورت دو رو ،یک زیر و در عین حال از هر دو طرف ،هر ۵ رج یکبار یک دانه اضافه کرده و ۲۰ سانتی متر می بافیم. بعد از آن با نخ ۱۴۴، تک لا و با ساده بافی ادامه می دهیم. بعد هر ۴ دانه یک بار ۱ دانه اضافه می کنیم. ۵ سانتی متر ساده بافته و بعد از آن برای حلقه آستین ، از هر دو طرف ابتدا ۲+۳ ، بعد ۱۸ بار یک دانه و سپس ۴+۵ دانه کور می کنیم.

algo astin

دوستان امیدوارم خشتون اومده باشه و ببافید.

سوالی داشتید تو نظرات بپرسید.

دوستان عزیزم امیدوارم خوستون اومده باشه.

منبع : www.woolen.ir

 

 1. شادی گفت:

  سپس ۵ سانتی متر زیر بافته ،برای گودی یقه از سمت دیگر جلو، ۴ دانه از داخل در هر رج رفت ،۱۱ بار یک دانه، بعد هر ۳ رج یک بار ۱۳ بار یک دانه کور می کنیم. بعد از برای حلقه آستین از سمت دیگر ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم.

  میشه این قسمت رو بیشتر توضیح بدین لطفا؟
  من کتابش رو دارم ولی قسمت های توضیح کور کردن رو نمیدونم اکثرا!…مثلا ۱+۲+۳ کور کردن یعنی چطور ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • admin گفت:

   سلام
   ۱+۲+۳ دانه کور می کنیم
   یعنی رج اول ۳ دانه کور می کنیم می بافیم تا انتهای رج برمی گردیم
   رج بعد ۲ دانه کور می کنیم ادامه بافت را می بافیم تا انتهای رج برمی گردیم
   رج بعد ۱ دانه کور می کنیم ادامه بافت را می بافیم تا انتهای رج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام