آخرین اخبار : 

آموزش پخت پیتزا مافین

 

پیتزا مافین

یا پیتزا یزدی !


دستور پخت مافین پیتزا
مواد لازم :آرد حدود ۴۰۰ گرم
روغن مایع ۳ قاشق غ
شیر ولرم یک پیمانه
آب ولرم نصف پیمانه
شکر ۱ ق سوپخوری
خمیر مایه ۱ ق سوپخوری
نمک قدری
فلفل دلمه ای خرد شده رنگی
کالباس سوسیس خرد شده
پیاز و قارچ خرد شده
زیتون بدون هسته و خرد شده
گوجه فرنگی ورقه شده

پنیرچدار و موتزارلا رنده شده


دستور پخت :
شکر و خمیر مایه رو با آب ولرم تو لیوان بزرگ مخلوط کنین و مدت کوتاهی مثلا ده الی پانزده بذارین جای گرم تا عمل کنه و کف کنه . داخل یک ظرف گود ، روغن مایع و شیر روبریزین و این مخلوط خمیر مایه رو بهش اضافه کنین و هم بزنین و سپس کم کم از آرد داخلش بریزین و مخلوط کنین . تا کاملا خمیر بشه . اونقدر که به دست نچسبه . سپس یکساعت روش رو بپوشانین و بهش استراحت بدین تا کمی حجمش بیشتر بشه.
قالب مافین رو چرب کنین ( یا توش کاغذ بندازین ) و دست تو رو آردی کنین . از خمیر کمی بردارین و توی دست گود کنین و کمی مواد و پنیر لاش بریزین و ببندین . اینطوری قسمت زیر خمیر خالی نمیمونه . حالا کمی از روی خمیر رو گود کنین و داخل قالب بذارین و حالا سس مخصوص بمالین و کمی پودر آویشن و مواد بریزین و پنیر بپاشین .

 

دستور پخت پیتزا به شکل مافین

 

 

فررا داغ کنین. درجه فر رو روی ۲۴۰ سانتیگراد تنظیم کنینو طبقه وسط به مدت ۲۰ دقیقه بذارین . تا پنیر ذوب و خمیر برشته بشه .مراقب پیتزا باشین و مرتب بررسی کنین که بیشاز حد طلایی ! نشه.

 

 

نکات مربوط به تهیه پیتزا مافین :

* بهترین پیتزا اونیه که در دو مرحله تهیه میشه . * برای تهیه پیتزا همیشه از دو نوع پنیر و حتما رنده شده استفاده کنین . یکی از این پنیرها میتونه چدار یا گودا باشه و دیگری موتزارلا که به پنیر پیتزا موسوم هستش .* در تهیه پیتزا ، از پنیرها با سخاوت استفاده کنین * سس پیتزا خیلی مهمه . از کمی رب گوجه فرنگی و سرکه و کمی پودر سیر و پودر یا عرق آویشن یا ارگانو با مقداری شکر این رو خودتون تهیه کنین و کمی هم ادویه و روغن زیتون بهش بزنین و بذارین کمی غلیظ بشه . * یک پیتزای خوب باید پنیر روش ذوب و طلایی بشه و خمیرش هم کاملا پخته باشه و خمیر نمونه . * پنیرلایه آخر رو در مراحل انتهایی به پیتزا اضافه کنین و وقتی طلایی شد بردارین . از زیره هم میشه به جای آویشن یا ارگانو استفاده کرد .

 

منبع: وبلاگ نیلوفر ۲۷

 

برای دیدن دستور پخت پیتزا هات کلیک کنید.

 

 

, , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *