آخرین اخبار : 
 

خرید آموزش بافتنی

 

آموزش بصورت تصویری

 

کامل ترین و جامع ترین مجموعه آموزش بافتنی

۱۰ها شیوه مختلف آموزش بافتنی را یکجا یاد بگیرید

 

با این محصول فوق العاده فقط در چند دقیقه به یک بافنده حرفه ای تبدیل شوید

قیمت:19000 تومان

 

تعداد:4DVD

بدون نیاز به هزینه های اضافی

به راحتی با کمترین هزینه و در منزل شال گردن ببافید! آمــــوزش کامـــلا تصویــــری ، گام به گــــام و بسیـــار    

 ســـاده

شما با این آموزش : دیگر نیازی به خرید لباس زمستانی ندارید همه با دیدن مدل های جدید و زیبایتان شگفت زده خواهند شد  و بیش از هر کسی خودتان  لذت خواهید برد  

در این مجموعه آموزشی شما را با چندین الگو آشنا

می کنیم و یاد خواهید گرفت چگونه آنها را خلق کنید.

 

1- الگوی سوئیت پی

2- الگوی ردیف های شبکه ای

3- الگوی ذرتی

4- الگوی جعبه پف کرده

5- الگوی سالاد شاه توت

6- الگوی نخ چهارگره

7-الگوی حلقه های پیوند خورده

8-الگوی دانه های زمستانه

قیمت:19000 تومان

 

تعداد:4DVD برای خرید و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید تا از طریق تلگرام ارتباط برقرار شود

 

   

اصطلاحات و وسایل مورد نیاز برای بافتنی

 

اصطلاحات و وسایل مورد نیاز برای بافتنی
اصطلاحاتی که در بافتنی به کاربرده می‌‌شوند در بافتن یک بافت خوب خیلی اهمیت دارند. یک بافنده تا به اصطلاحات بافتنی آشنایی نداشته باشد نمی‌تواند بافت مورد قبولی را ارائه بدهد.پس قبل از هر بافتی باید با مراحل آن آشنایی کامل داشته باشیم، میل‌ها و نوع کاموا را بشناسیم و تمرین زیادی انجام بدهیم چون حقیقتاً هیچ هنری بدون تمرین رضایت خاطر را به ما نمی‌دهد.در این مطلب سعی شده است که اصطلاحات به زبان خیلی ساده و روان توضیح داده شود. امیدواریم که خانم‌های عزیز با دقت زیادی به آن توجه کنند تا بتوانند بافت رضایت بخشی را ارائه دهند،  ببافند ، بپوشند و لذت ببرند.
میل چیست ؟ میل یک میله فلزی و یا آلومینیومی استوانه شکل است که به صورت میل گرد که از دومیل که از دو میل توسط یک سیم پلاستیکی که به هم وصل شده است تشکیل می‌‌شود. و میل صاف یا بلند که ما در بافتن به دوعدد میل نیازمندیم.میل‌ها با انواع و اقسام شماره‌ها را در بازار موجود است. از شماره‌های ۵/۱ شروع و تا شماره ۱۰ به پایان می‌‌رسد.شماره‌های ۵/۱ تا ۵/۳ ضخامت کمتر و از شماره ۴ تا ۱۰ ضخامت بیشتر.

 

 

کاموا : 
نخی کلاف شده است با انواع و اقسام رنگها، مارکها و جنس‌ها و ضخامتها و از نظر ضخامت نیز ما انواع کامواهای نازک و کلفت داریم که برای بافتن کامواهای نازک ما از میل‌ها ۵/۱ تا ۵/۳ استفاده می‌‌کنیم و برای کامواهای با ضخامت بیشتر از میل شماره ۴ تا ۱۰ استفاده می‌‌کنیم. در هر بافتی نوع کاموا و شماره میل آن خیلی تاثیر دارد که  علاقمندان در اثر تمرین و بافتن زیاد و آشنایی با انواع کامواها به آن می‌‌رسند. در هر بافتی ما نیاز به اندازه‌های دقیق داریم تا لباسی متناسب با اندام و سن مورد  نیاز داشته باشیم.

اول دور شکم را اندازه گرفته فرضاً اگر دور شکم ۸۰ سانت بود ۸۰ را تقسیم بر ۲ می‌‌کنیم. ۴۰=۲÷۸۰ .

۴۰ اندازه نصف بافت جلو یا پشت ما می‌‌شود. چون کامواهایی که ما برای بافتن استفاده می‌‌کنیم از نظر نازکی و کلفتی فرق می‌‌کنند پس طبعاً تعداد دانه‌های که با این نوع کامواها بافته می‌‌شوند هم باید با هم فرق داشته باشند و به خاطر اینکه ما در بافتن و تعداد دانه‌ها دچار مشکل نشویم؛ وقتی اندازه نصف سایز بدست آمده را بدست آوردیم با کاموایی که در اختیار داریم ۱۰ دانه سرانداخته و به اندازه ۵ سانت می‌‌بافیم بعد با سانتی متر ۵ سانت بافته شده را اندازه می‌‌گیریم فرضاً اگر ۱۰ دانه بافته شده ۵ سانت شد یک جدول به این صورت می‌‌کشیم.

۸۰÷ انـدازه دور شکـم ۴۰=۲÷۸۰ ، ۴۰= اندازه نصف سایز بـدست آمـده ۱۰ دانه سرانداخته ۵ سانت بـافته و اندازه گـیری شده ، ۵ سانت = اندازه ۱۰ دانه بافته شده این گونه می‌‌خوانیم ۱۰ دانه ما می‌‌شود ۵ سانتی متر، ۲۰ دانه ما می‌‌شود ۱۰ سانتی متر و تا آخر که باید به ۴۰ سانت برسیم وقتی اندازه به ۴۰ سانت رسید ما متوجه می‌‌شویم که نیاز به ۸۰ دانه برای بافت یک قسمت جلو داریم و به همین صورت تمام سایزها را اندازه گیری می‌‌کنیم.

 

 

سرانداختن :
هر هنری یک شروعی دارد که شروع هنر بافتنی هم سرانداختن دانه‌ها است. به این صورت که دوتا از میل‌ها را در موازات هم روی هم قرار می‌‌دهیم و با دست چپ محکم نگه می‌‌داریم کاموا را دولا کرده و روی تا میل آویزان می‌‌کنیم، کوتاهی و بلندی دولای کاموا بستگی به تعداد دانه‌هایی دارد که مورد نیاز است.

اگر بافت ما به تعداد دانه بیشتری نیاز داشته باشد دولای کاموا را بیشتر می‌‌گیریم وگرنه دولای کاموا را کوتاهتر می‌‌گیریم.

به تعداد دانه هایی که برای سرانداختن نیاز دارید کاموا را به دور میل انتخابی می پیچید ودر خاتمه ۱۰سانتیمتربه نخ اضافه می کنیم و طرف آزاد نخ به سمت شما و نخ متصل به کلاف به طرف بیرونباشد.

درصورتی که دست شما در هنگام بافت سفت است از دو عددمیل ودر غیر این صورت از یک میل استفاده کنید 

با انگشت شصت و انگشت دوم دست راست دولای کاموا را باز کرده و ادامه کاموا را در میان دو انگشت وسط و انگشت انگشتر محکم نگه می‌‌داریم.

دومیل را از زیر نخی که روی انگشت شصت قرار دارد رد کرده و نخی که روی انگشت دوم قـرار دارد را گرفته و از میان حلقه نخ انگشت شصت رد کـرده و ادامه نخ را محکم می‌‌کشیم تا حلقه کوچکی   روی میل ایجاد  که شود. دانه یا بوکل گفته می‌‌شود. این کار را تا تعداد دانه‌های مورد دلخواه ادامه می‌‌دهیم.

 

 

دانه : 
به حلقه‌های کوچکی که برای شروع روی میل درست می‌‌شوند دانه گفته می‌‌شوند در بافتن یک بافت تعداد دانه‌ها بسته به مدلی دارد که انتخاب می‌‌کنیم در بعضی از بافت‌ها ما به تعداد دانه بیشتری نیاز داریم و در بعضی از بافت‌ها ما به دانه کمتری  نیاز داریم.

 

 

دانه از زیر : 
زمانی که بخواهیم دانه‌ای را از زیر ببافیم نخ همیشه باید پشت میل قرار بگیرد میل را وارد اولین دانه کرده و از پشت نخ را از میان دانه رد کرده و یک بوکل یا یک دانه می‌‌بافیم.

 

 

دانه از رو : 
زمانی که بخواهیم دانه‌ای از رو ببافیم نخ باید همیشه جلو میل قرار بگیرد میل را از رو وارد کرده و نخ را از رو از میان دانه رد کرده و یک بوکل یا دانه می‌‌بافیم.

 

 

ژته یا زیاد کردن : 
در بعضی از بافت‌ها  دانه‌های بیشتری نیاز داریم پس در نتیجه علاوه بر دانه‌هایی که روی میل داریم در لابـه لای دانـه‌ها یک نـخ اضافی هم از رو   روی میل میاندازیم که به آن ژته یا زیاد کردن دانه گفته می‌‌شود. ژته بیشتر در بافت‌های توری یا جاهایی که بخواهیم کار ما چین بخورد یا از دو طرف کار ما زیاد شود استفاده می‌‌شود.

اگر قرار است رج بعد را زیر ببافیم و نمیخواهیم ژته سوراخ بیفتد:میل را از پشت نخ میبریم و نخ را روی میل می اندازیم.

اگر قرار است رج بعد را زیر ببافیم و میخواهیم ژته سوراخ بیفتد:میل را از جلوی نخ میبریم و نخ را روی میل می اندازیم.

اگر قرار است رج بعد را رو ببافیم و نمیخواهیم ژته سوراخ بیفتد: میل را از جلوی نخ میبریم و نخ را روی میل می اندازیم.

اگر قرار است رج بعد را رو ببافیم و میخواهیم ژته سوراخ بیفتد: میل را از پشت نخ میبریم و نخ را روی میل می اندازیم

 

کور کردن یا کم کردن : 
در همه بافتهایی که ما انجام می‌‌دهیم در طی مراحل بافت ما نیاز به کم کردن داریم مخصوصاً در گودی حلقه آستین و کم کردن یقه‌ها و حتی بعد از پایان کار برای بسته شدن بافت این عمل را به صورت دوتا یکی انجام می‌‌دهیم. به این صورت که ۲ دانه را باهم  بافته و دانه‌ای که روی میل سمت راست باقی می‌‌ماند دوباره به میل سمت چپ می‌‌دهیم و با دانه بعدی دو تا یکی می‌‌کنیم.

 

 

بافت ساده :
به بافتی گفته می‌‌شود که به صورت یک رج از زیر و یک رج از رو بافته می‌‌شود و در این نوع بافت ما هیچ طرحی به کار نمی‌بریم.

دانه‌ها به تعداد دلخواه بستگی دارد.

رج ۱) همه دانه‌ها از زیر.

رج ۲ ) همه از رو.

 

 

رج : 
یک ردیف بافت را یک رج می‌‌نامند در همه بافت‌ها ما یک رج رفت و یک رج برگشت داریم که رج رفت را رج زیر و رج برگشت را رج رو می‌‌نامند.

 

 

بافت کشباف (یک دانه ای) :
تعداد دانه‌ها باید جفت باشد.

رج ۱) یکی از زیر یکی از رو.

رج ۲ ) همان طوریکه دانه‌ها دیده می‌‌شوند دانه‌های زیر از زیر دانه‌های رو از رو.

 

 

کشباف (۲دانه‌ای ) : 
تعداد دانه‌ها باید جفت باشد.

رج ۱) ۲ تا از زیر ۲ تا از رو.

رج ۲ ) همان طوری که دانه‌ها دیده می‌‌شوند.

 

 

بافت جودانه : 
تعداد دانه‌های بافت جفت باشد.

رج ۱) یکی از زیر یکی از رو.

رج ۲) دانه‌ای کـه از زیر بافته شده از رو می‌‌بافیم، دانه‌ای که از رو بـافته شده از زیر می‌‌بافیم یعنی در اصل دانه‌ها را برعکس می‌‌بافیم. رج ۲ تا آخر تکرار می‌‌شود.

 

 

بافت پیچ : 
در بعضی از بافت‌ها برای این که طرح در بافت ایجاد کنیم یک جا به جایی در دانه‌ها ایجاد می‌‌کنیم  که به آن پیچ گفته می‌‌شود به این صورت که اگر دانه را درنظر بگیریم ۴ دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست ۲ دانه دوم را از رو گرفته و با میل سمت چپ ۲ دانه اول را از پشت گرفته دانه‌ها را به میل سمت چپ برمی گردانیم و هر ۴ دانه را از زیر می‌‌بافیم.

 

 

سورژه ساده : 
سورژه ساده از ۲ دانه تشکیل می‌‌شود دانه اول را نبافته از میل خارج کرده و به میل سمت راست می‌‌دهیم دانه دوم را بافته ( اززیر) و تـوسط میل سمت چپ دانه نبافته بلند کـرده و دانـه بافته شده را از میان آن رد کـرده و بـه میل سمـت راست می‌‌دهیم در اصل سورژ یک نوع کم کردن است.

 

 

سورژه دوبل :
از ۳ دانه تشکیل می‌‌شود دانه اول را نبافته از میل سمت چپ گرفته و به میل سمت راست می‌‌دهیم دو دانه بعدی را ۲ تا یکی می‌‌کنیم بعد با میل سمت چپ دانه نبافته را بلند کرده و دو دانه کور شده را از میان آن رد کرده و به میل سمت راست می‌‌دهیم.

 

 

مدل لوزی :
مدل به ۲۰دانه تقسیم شده است.

رج ۱) ۸ دانه از رو، ۴ دانه از زیر، ۸ دانه از رو.

رج ۲) رج ۲ و تمام رجهای جفت همان طوریکه دانه دیده می‌‌شوند بافته می‌‌شود.

رج ۳) ۸ دانه از رو ، ۴ دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست ۲ دانه دوم را از پشت گرفته و با میل سمت چپ ۲ دانه اول را از رو گرفته ۲ دانه میل راست را به میل سمت چپ می‌‌دهیم و ۴ دانه را از زیر می‌‌بافیم.

رج ۵) ۶ دانه از رو، دو دانه از زیر و ۲ دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته و با میل سمت چپ ۲ دانه از رو را از پشت گرفته ۲ دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم ۲ دانه از رو را از رو می‌‌بافیم، ۲ دانه از زیر دو دانه از رو بعدی را نیز از میل خارج کرده با میل سمت چپ ۲ دانه از زیر را از رو با میل سمت راست ۲ دانه از رو را از پشت گرفته ۲ دانه از رو را از رو بافته، ۲ دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم به همین صورت هریک رج درمیان از دانه‌های ۸ دانه‌ای ۲ دانه را کم می‌‌کنیم و به وسط لوزی می‌‌دهیم تا زمانی که ۲ دانه باقی بماند( نصف لوزی). تا اینجا لوزی ما باز شده و یک نصف لوزی بافته شده است برای این که لوزی ما کامل شود به این صورت عمل می‌‌کنیم.

۲ دانه از رو، ۲ دانه از زیر و ۲ دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت چپ ۲ دانه از زیر را از رو گرفته، ۲ دانه از رو را با میل سمت چپ از پشت گرفته ۲ دانه از رو را از رو می‌‌بافیم ۲ دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم دوباره ۲ دانه از رو و ۲ دانه از زیر را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته با میل سمت چپ ۲ دانه از رو را از پشت گرفته ۲ دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم ۲ دانه از رو را از رو می‌‌بافیم به همین صورت بافت را ادامه می‌‌دهیم و هربار به تعداد دانه‌های کناری اضافه و از تعداد دانه‌های وسط لوزی کم خواهیم کرد. تا ۴ دانه از زیر دوباره به هم برسند و دوباره از رج ۳ بافت را تکرار می‌‌کنیم.

 

 

مدل کشباف یک دانه ای:
رج ۱) یکی از زیر یکی از رو.

رج ۲) دانه هایی که از رو بافته شده از رو می‌‌بافیم و دانـههایی که از زیر بافته شده از زیـر می‌‌بافیم. این ۲ رج در تمام مراحل تکرار می‌‌شود.

 

 

بافت رکن :

نوعی بافت است که در آن همه رج ها از زیر بافته می شوند.
بیشتر در سجاف و یقه و لبه آستین و لبه پلیور و ژاکت استفاده می‌شود.

طریقه بافت رکن:

رج ۱) همه از زیر
رج۲) همه از زیر
رج۳) همه از زیر
رج ۴) همه از زیر

 

 

بافت جا دگمه :
۶ تا ۸ دانه برای سجاف در نظر گرفته شود. به اندازه ۵ سانت بافت رکن می‌بافیم برای جادگمه ۳ دانه از ۶ دانه  را بافته یک ژته ۲ دانه بعدی را یکی می‌کنیم و دانه بعدی هم بافته می‌شود اگر بخواهیم جادگمه ما کوچک باشد یعنی سوراخ کوچکی داشته باشد یک ژته وسط دانه‌های درنظر گرفته شده برای سجاف کافی است اگر بخواهیم سوراخ بزرگتری داشته باشد و از دگمه بزرگتری استفاده کنیم دو دانه ژته پشت سرهم می‌بافیم که در رج پشت دو تا ژته را یکی کرده و یعنی دانه را باز کرده و به عنوان یک دانه می‌بافیم.

 

ژور زاویه‌ای شماره دو:
مدل به ۱۰ دانه تقسیم شده به اضافه حاشیه.

رج ۱) یک ژته ، ۳ تا از زیر، یک سوژه دوبل ، ۳ تا از زیر یک ژته، یکی از زیر.

رج ۲) رج ۲ و تمام رجهای جفت همه از رو.

رج ۳) یکی از زیر، یک ژته، ۲ تا از زیر، یک سوژه دوبل، ۲ تا از زیر، یک ژته، ۲ تا از زیر.

رج ۵) ۲ تا از زیر، یک ژته، یکی از زیر، یک سوژه دوبل، یکی از زیر ، یک ژته، ۳ تا از زیر.

رج ۷) ۳ تا از زیر،یک سوژه دوبل، یک ژته، ۴ تا از زیر.

Needle :میل
Double pointed needle : میل های چندتایی(مثل ما که قدیما با چهار میل جوراب دستکش می بافتیم.اگه توی الگویی این میل رو می خواست وشما کار با چند میل رو بلد نبودید قیدشو بزنید.اصولا از این میل برای این استفاده میکنند که بافتتون بدون درز بشه)
Circular needle : میل گرد
Cast on :سر انداختن
Cast off : کور کردن
Knit(K) :بافتن( یا از زیر بافتن هم معنی میده)
Purl(P): از رو بافتن

Rib :کشباف (یکی از زیر یکی از رو یا …)

Stich : دونه

Garter : همه از زیر یا بافت ابری یا رکن

Dec :کم کردن

Inc :اضافه کردن

Stockinette : بافت ساده (یه رج از زیر یه رج از رو)

Cable : بافت پیچ (عموما خارجیا با کلاسن و برای بافت پیچ میلهای کوچک مخصوص دارن که ما بدون سوسول بازی می تونیم در بیاریم)

Slip: دونه رو نبافته بگیرید

K2 tog : دوتا یکی کردن ا ز زیر

K1 :یه دونه از زیر(به جای ۱ هر عددی بود یعنی اون تعداد دونه رو از زیر ببافید)

, , , , , ,
 1. میترا گفت:

  سلام واقعا از زحماتتون تشکر می کنم من کمی بافتنی بلد بودم اما نه به طور به درد بخور در حد

  کارهای معمولی اما اینجا خیلی به اطلاعاتم اضافه شد باز هم ممنون امیدوارم خداوند پاداش تمام

  این زحمت ها رو به شما برگردونه میترا

 2. یسنا گفت:

  باسلام لطفا طریقه بافت سلاتیک را هم اموزش بدید تشکر از لطفتون

 3. ayda گفت:

  سلام،
  در بافت کلاه ملوانی منظور از ssk چیه؟

 4. مهتاب گفت:

  عالی عالی عالی عالی

 5. اذر گفت:

  سلام دوستان هنرمند
  من یه سوال دارم و خواهشم اینه که سریع جواب بدید
  شماره میل که زیرش نوشته شده رو از کدوم طرف باید خواند؟ نوک تیز میل باید به سمت بالا باشه یا پایین؟ ببینید من یه میل دارم که نمیدونم اندازه اش ۶ هست یا ۹؟!!! سر میل پایین باشه میشه ۶ و سر میل (نوک تیز میل) رو به سمت بالا باشه میشه ۹!!! لطفا راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   سلام آذر جون
   ببین ی چیزی پرسیدی که اصلا نمی دونم چی بگم؟؟؟
   من اندازه ها رو برات می نویسم شما ببین به کدوم بیشتر نزدیکه :
   http://www.woolen.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86%DB%8C/

   فک کنم ۶ باشه ولی مطمئن نیستم
   آذر جون واسه چه کاری خریدی؟ از فروشنده نمی تونی بپرسی؟؟؟

   • اذر گفت:

    ممنون ادمین جون برای راهنماییت ولی راستش متوجه نشدم یعنی نمیدونم میل های ایران براساس اندازه امریکن شماره میخورن یا انگلیش ضمن اینکه من “کولیس” ندارم که با این دقت قطر میلم رو اندازه بگیرم:-(
    من میخوام یه شال ببافم تو مدلش گفته باید میل شماره ۹ باشه و یه کاموا خیلی ضخیم و یه کاموا خیلی نازک میخواد یعنی زیبایی مدل به استفاده از این سه تا یعنی میل خیلی کلفت با دو تا ضخامت متفاوت کامواست (تو برنامه تلویزیونی مدلشو یاد گرفتم) راستشو بخوای تو اهواز کاموا و میل خیلی طرفدار نداره و تنوعش کمه ولی من این مدل شالو میخوام برای خواهرم ببافم تو وسایلم از قدیم یه میل پیدا کردم که انتهاش یه بخش پلاستیکی داره که روش یه عدد نوشته همونطور که گفتم نمیدونم از کدوم طرف باید به میل نگاه کرد که بفهمم شمارش بلاخره ۹ هست یا ۶!!!! اصلا بنظر شما میشه با همین میل فارغ از اندازه اش ببافمش؟تفاوت قطر میل ۹ و ۶ خیلی زیاده؟تو این جدولی که فرستادید روش نامگذاری امریکن با انگلیش کاملا برعکسه که…

 6. فروغ گفت:

  ببخشید تو این سی دی ها نقشه خوانی هم آموزش داده میشه؟

 7. اذر گفت:

  سلام
  شما درست میگفتید شماره میلم ۶ بود بیشتر میلها توی بازار به روش امریکن شماره گذاری میشوند و ضمن اینکه شماره ای که پایین میل نوشته شده وقتی نوک باریک میل رو به سمت پایین هست قابل قبوله
  امیدوارم این تجربه به درد بقیه دوستان مبتدی مثل من بخوره

 8. ندا گفت:

  سلام میشه اصطلاح ۲+۲ را توضیح بدید؟

 9. مينا گفت:

  سلام
  آیا براى آموزش بافتنى فیلم خوب وآموزنده اى میتوانید معرفی کنید؟ یا از آموزش خودتان داشته باشید؟ من بسیار به بافتن علاقه دارم ولى در حد مبتدى، بافت ساده یا شال بلد هستم و احتیاج به فیلم آموزشى دقیق و به زبان فارسى براى آموزش دارم، اگر چنین مجموعه آموزشى وجود دارد یا قابل تهیه کردن است خوشحال میشوم معرفی کنید،. با تشکر از وبلاگ بسیار بسیار مفید و آموزنده تان

  • admin گفت:

   سلام مینا جان
   یک مجموعه آموزش بافتنی بصورت فیلم آموزشی داریم که روش های مختلفی از بافت رو آموزش میده، فکر کنم خیلی بهتون کمک کنه.
   پایین همین مطلب می تونید توضیحاتش رو بخونید و اگر خواستید این مجموعه رو خریداری بفرمایید.

 10. سهیلا گفت:

  سلام خسته نباشیدو ببخشید برای بافت mB 1دانه از زیر ۱دانه از رو یعنی چی که داخل دانه بعد ببافید؟
  دقیقا با اونکه میگه داخل دانه بعد ببافید مشکل دارم
  ممنون اگه جواب بدین

  • admin گفت:

   سلام سهیلا خانم
   اجازه بده که سوالات رو تو بخش تالار گفتگو سایت مطرح کنم
   اونجا دوستان زیادی هستند که جواب سوال شما رو میدن
   شما هم می تونید جواب سوالات دیگران رو بدید.
   امیدوارم از سرویس جدید سایت ولن لذت ببرید.

  • مهدی گفت:

   منظور از یه دانه از زیر یه دانه از رو همه را داخل دانه ی بعد ببافید چیه

 11. ندا گفت:

  سلام در یک سایت دیگه آموزش روفرشی قسمت آخرش نوشته ۱۰ دانه مانده به آخر رج ۲+۲ دانه کم کنید تا نوک انگشتان نمایان شود اگه توضیح بدید منظور از ۲+۲ چی هست ممنون میشم اطلا از قسمت آخرش سردر نیاوردم.با تشکر

 12. ندا گفت:

  سلام مطلب این بود : به آدرس : http://www.learncloob.ir/tutorial/

  ” وسایل مورد نیاز برای بافت روفرشی:

  کاموا در دو رنگ مختلف
  ۲ کلاف کاموای ۱۰۰ گرمی
  میل شماره ی ۵/۲

  روش بافت:

  ۵۴ دانه با رنگ سبز سر بیاندازید، کار را با مدل نخودی ادامه دهید.
  برای بافت نخودی ابتدا ۱ رج از زیر بافته رج بعدی را از رو ببافید. در رج ۳ ، ۳ دانه را یکی کنید، دانه ی بعدی را ۱ دانه را ۳ تا کنید، سپس ۳ دانه را یکی کنید و دانه ی بعدی را ۳ تا کنید. بدین شکل رج را تا پایان ببافید.
  وقتی ۹ عدد دانه نخودی در بافت پدیدار شد. در نـوک انگشتان بافت تا ۱۰ دانه باقی مانده در هر رج ۲+۲ دانه کم کنید تا نـوک انگشتان روفرشی نمایان شود.
  به همین خاطر دانه های باقی مانده را در نخ کرده به هم بدوزید.

  نکته:
  با کاموای شماره ی ۳۰۳ ، ۶۰ دانه از بالای روفرشی در آورده روی میل بیاندازید و ۹ رج بصورت جودانه ببافید. سپس دانه ها را کور کرده و دوتا منگوله ی کاموایی درست کرده روفرشی را با آن تزیین کنید.”

  با تشکر فراوان

  • admin گفت:

   ندا جان اجازه بده سیستم سوال و جواب رو آماده کنم جواب سوالتون رو دوستانی که بلدن بدن
   من دیگه نمیرسم جواب بدم به این همه سوال

   ببخشید که معطل میشید اما به جاش دیگه هر سوالی داشته باشی ی عالمه براش جواب می گذارند دوستان

 13. سهیلا گفت:

  سلام ووو لطفا جواب منم بدید… اگه نمیدونید هم بگید بهتره که منتظر نباشم…. ممنون میشم

  • admin گفت:

   سلام سهیلا جون اگه جوابتون رو ندادم حتما جواب سوالتون رو نمی دونم و دنبالش هستم.
   سهیلا خانم می خوام برای این همه سوال و جواب ی سیستم سوال و جواب بگذارم که دوستان دیگه جواب سوالاتی رو که من نمیدونم بدن چون خیلی چیزها رو من هم نمی دونم و هم سوالات هر روز داره بیشتر میشه
   ببخشید که دیر شد!

 14. ندا گفت:

  سلام آدمین جون چند روزیه که منتظر جوابتم.خواهش میکنم اگه امکانش هست جوابمو بدین اخه خیلی احتیاج دارم چند روزه منتظر جوابتونم.با تشکر

  • admin گفت:

   سلام ندا جون
   اگه جواب ها رو دیر میدم عزیزم یعنی خودم بلد نیستم 🙁
   اما چهارشنبه ها ی خانمی رو می بینم که مربی بافتنی
   هر چی رو بلد نیستم اون جواب میده !!!
   الان سوالت رو هم نمی بینم تو سوال هایی که می پرسن و بلد نیستم گم شده 🙁

   سعی می کنم تا ۴ شنبه این هفته که میشه یعنی ۱۳۹۲/۱۰/۲۷ برای شما و همه اونهایی که سوال پرسیدن جواب هاتون رو بگذارم!

   ببخشید که دیر شده نداجان

 15. آتینا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من تا حدودی بافتنی بلدم میخواهم یک پلیور زنانه برای خودم ببافم ولی نمیدونم چه طور شروع کنم
  اگر ممکنه من را راهنمایی کنید
  در ضمن امکان دارد از یقه بافت را شروع کنم

 16. ساناز گفت:

  سلام میشه لطفا مطالب بالا رو مثل بافت پیچ ، سورژه را با عکس بزارین

 17. ساناز گفت:

  ببخشید برای قسمت پایین بلوزی که بافتش ساده است برای اینکه تا نشه ، اگه تو بزنم درست میشه؟ کشباف با مدل ۲ تا رو ۴ تا زیر هم میشه؟

 18. آیناز گفت:

  سلام، می شه بگین بافت کناری یعنی چه؟ممنونم

 19. الهام حیدری گفت:

  با سلام
  لطفا علامت اختصاری دایره با قطر افقی در بافت دو میل را برای من توضیح دهید
  این علامت در مدل لانه زنبوری در کتاب بافتنی است و نمی توانم بافت را انجام دهم

 20. مینا 1679 گفت:

  سلام … ببخشید من برای بافتن یه نوع هدبند احتیاج دارم به اول و آخر هر رج یه دونه اضافه کنم … ولی نمی دونم چطور این کارو انجام بدم … اضافه کردن دونه به اول و آخر رج رو باید مثل سر انداختن یه دونه جدید انجام بدم ؟ میشه لطفا کمکم کنید .

 21. یسنابانو گفت:

  خسته نباشید سایت تون عالیه ادمین جان

 22. خانومی گفت:

  واقعا ممنون

 23. massumeh گفت:

  با سلام

  من تا حدی با بافتنی آشنایی دارم . یک کت برای پسرم دارم میبافم. به قسمت یقه که رسیدم به این جمله رسیده ام که دانه دوم از سمت وسط جلو را از روی دانه سوم رد کرده و راه ببرید.آیا این دانه رد کردن همان کور کردن است و اینکه راه بردن یعنی چه . متشکر میشوم اگه زودتر راهنماییم کنید.

 24. باران گفت:

  سلام وخسته نباشید.من دارم قسمت یقه سرهمی رومیبافم.امابه مشکل برخوردم!رج اول باید۳تادانه کم کرد.رج دوم دوتا دانه ورج سوم یک دانه کم کرد.اگه ممکنه به من توضیح بدین که۱) آیا سه دانه رج اول رو یک دفعه وباهم کورمیکنیم؟
  ۲)آخه یک دانه روچطورمیشه کورکرد؟

 25. نارین گفت:

  سلام. من این مجموعه رو سفارش دادم ولی متاسفانه هنوز به دستم نرسیده.

 26. زری جون گفت:

  سلام ادمین جون چجوری میتونم یه مربی بافتنی بشم.
  با تشکر زری بانو

 27. مهتاب گفت:

  سلام وقت بخیر
  سایت خوبی دارید
  موفق باشید.

 28. سارا گفت:

  سلام میشه آموزش ژوردنده دوبل رو بگید
  ساده بگید لطفا با جزییات که من خیلی مبتدی ام
  با تشکر

 29. شمیم گفت:

  سلام. وبسایت بسیار خوبی دارید. لطفا بافت مدل بادکنکی رو هم اموزش بدید. متشکرم.

 30. مریم گفت:

  سلام برای کم کردن حلقه آستین به چه صورت عمل کنم؟
  توی ژورنال نوشته از ابتدای هر ۲ رج بعد ۳ دانه کور کنید سپس از ابتدای هر ۴ رج بعد ۲ دانه و از ابتدای هر ۲ رج بعد ۱ دانه …
  میشه این رو برام تفصیر کنید ممنون از پاسخگوییتون…..

  • admin گفت:

   سلام
   حلقه استین برای کودک و بزرگسال تعداد دانه ها متفاوت هست
   معمولا برای بزرگسال داخل ژورنال مینویسه ۴+۳+۲+۱ یعنی اول ۴ دانه رج بعد ۳ دانه رج بعد ۲ دانه و ۱ دانه کور میشه
   فکر می کنم منظور در اینجا از هر دو رج دوطرف لباس هست یعنی از سر هر رج ۳ دانه باید کور کنید
   یعنی رج اول ۳ تا رج دوم ۲ تا رج بعد ۱ دانه کور کنید .
   موفق باشید

 31. پانته آ گفت:

  سلام وخسته نباشید.ممنون ازوقتى که براى ما مى گذارین.من یه سوال داشتم:جایى که نوشته شده ١دونه کنارى،١دونه زیر!!! منظور اینه که اون ١دونه کنارى رو اصلاً نبافیم وهمونطور نبافته روى میل بندازیم؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • admin گفت:

   سلام
   ممنون از لطف شما
   بله معمولا در بافتها دانه کناری بافته نمیشه و به میل انتقال داده میشه .
   ولی بعضی بافتها اینوجوری نیست و بافته میشه ، در این بافتها ذکر میشه که دانه اول هم بافته میشه !

 32. ازي گفت:

  سلام توروخدا اموز بافت نخودی و به من بگید،یعنی چی سه دانه را از رو جدا کرده و بیرون اورده و یه دانه را به زیر به سه دانه تبدیل کرده؟اصلا متوجه نمیشم

 33. پریسا گفت:

  با سلام از سایت خوبتون.
  میخواستم راهنماییم کنین من تازه واردم یعنی مبتدی برای بافت زیر و رو.
  میخواستم بپرسم مثلا یه ردیف زیر بافتیم و ردیف بعدی داریم رو میبافیم یهو از میل در میره و بافت قبلی که زیر بوده از هم باز میشه.
  میخواستپ بدونم چطوری درستش کنم؟
  بابد اون ردیف رو کامل بشکافم دوباره از اول ببافم یا راه دیگه ای هم هست؟
  ممنون میشم تصویری بهم بگین.

  • admin گفت:

   سلام
   خوش امد به سایت ما
   نه نیازی نیست که بشکافید
   هر جا که دانه در رفت سعی کنید در همون ردیف که شکافته شده نگهش دارید تا ردیف ها و دانه های دیگه باز نشن
   برای نگه داشتن دانه میتونید از خلال دندون یا سنجاق استفاده کنید
   دانه در رفته رو روی میل بندازید و در هر ردیفی که باز شده اگر رو بوده به رو و اگر زیر بوده به زیر با همون نخی که باز شده و در ردیف هست دوباره ببافید و بالا بیاید تا به بقیه دانه ها وصل بشه
   بعدا تصویرشو میزارم الان نمی تونم
   موفق باشید .

 34. یکتا گفت:

  بسیار عالی ومفید واقعا ممنون از زحمات وتوضیحات نکته به نکته ودقیقتون مستدام باشید

 35. مهدیه گفت:

  سلام خیلی عالی بود من تمام مطالبو یاد داشت کردم

 36. خانم تیموری گفت:

  سلام خسته نباشیدمن معنی حاشیه رومیخواستم بدونم وآموزش جوراب دخترونه وبلوزشلوارنوزاد مچکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *