آخرین اخبار : 
   

ست کامل نوزاد سه ماهه تا یک ساله

سلام دوستان خوبم.

براتون می خوام اینبار یک ست کامل بافتنی نوزاد رو آموزش بدم. این ست شامل پتوی نوزاد ، ژاکت نوزاد ، کفش بافتنی نوزاد ، کلاه نوزاد ، جلیقه نوزاد میشه.

عکس های این ست زیبای بافتنی نوزاد رو اول ببینیم (روشون کلیک کنید بزرگ نمایش داده میشه):

 

baby1 img007

دوستان دو تا نکته :

روی عکس ها می تونید کلیک کنید تا بزرگ نمایش داده بشن.

هر جا اصطلاحی استفاده شد که نمی دونیستید چیه یا چجوریه اولین بار که نوشته شد روش کلیک کنید توضیحاتش میاد اگه ننوشته بودم تو نظرات بگید توضیح میدم. توی لینک زیر هم همه اصطلاحات و روش های بافتی که اینجا لازم شده رو ی دفعه گذاشتم می تونید استفاده کنید.

 

اصطلاحات و وسایل مورد نیاز برای بافتنی

 

 

خوب بریم سراغ توضیحات آموزش بافت این ست بچه گانه بافتنی

نوع بافت : ساده بافی، رو بافی، رکن

 

برای بافت این ست ۶ کلاف آبی روشن لازم میشه که با میل شماره ۴ بافته شده.

پتو : ۲۰۰ دانه سر انداخته ، ۶ سانتی متر رکن بافته و بعد از آن، از هر دو طرف ۱۴ دانه را رکن ادامه می دهیم. ۷۲ دانه وسط را ماننده نقشه بافته و قد بافت به ۸۰ سانتی متر که رسید همه دانه ها را ۶ سانتی متر رکن بافته و کور می کنیم.

baby4 baby8

 

 

 

ژاکت : ۷۴ دانه سر انداخته و ۶ رج رکن بافته و بعد از  هر دو آن طرف ۶ دانه را رکن ادامه می دهیم. در سمت راست با فاصله های ۵ سانتی متری ۶ جا دکمه ای درست می کنیم. ۶۲ دانه وسط را به این ترتیب می بافیم : ۱۰ رج یکی رو ، یک زیر بافته ، بعد به دانه های یکرو یک دانه اضافه کرده و ده رج دورو ، یک زیر می بافیم.دوباره به دانه های رو یک دانه اضافه کرده و ۱۰ رج ۳ رو ، یک زیر میبافم.باز هم به دانه های رو یک دانه اضافه کرده و اینبار ۷ رج ۴رو ، یک زیر میبافیم.سپس همه دانه های را دو رج رو و دو رج ساده می بافیم و دانه ها را به صورت ۴۶+۶۰+۷۲+۶۰+۴۶ تقسیم می کنیم. ۶۰ دانه های آستین را ۱۵ سانتی متر مانند نقشه بافته و بعد ۶ رج رکن بافته و کور می کنیم دانه های جلو و پشت را نیز ۲۰ سانتی متر مانند نقشه بافته و بعد ۶ رج رکن بافته و کور می کنیم.

baby6

 

 

 

جلیقه/جلو : ۴۲ دانه سر انداخته ، ۶ رج رکن بافته و بعد از آن از یک طرف برای سجاف ۶ دانه را رکن ادامه می دهیم. ۳۶ دانه دیگر را ۱۵ سانتی متر مانند نقشه بافته  و بعد برای حلقه آستین از یک طرف ۶ دانه اضافه می کنیم. این ۶ دانه را در بین خود رکن بافته و دانه های وسط را مانند نقشه ادامه می دهیم. قد بافت که به ۲۵/۵ سانتی متر که رسید برای یقه ابتدا ۲+۲+۶ دانه و بعد ۴ بار یک دانه کور می کنیم. قد بافت که به ۳۴ سانتی متر رسید کور می کنیم. جلوی دیگر نیز به همین ترتیب قرینه بافته می شود. روی سجاف با فاصله های مناسب جای دکمه درست می کنیم.

baby7

 

جلیقه پشت: ۷۰ دانه سر انداخته ۶ رج رکن بافته و بعد از آن ۱۵ سانتی متر مانند نقشه می بافیم.حلقه آستین را مانند جلو بافته و قد بافت که به ۳۴ سانتی متر که رسید کور می کنیم.

baby3

 

 

یقه : از دور یقه دانه در آورده و ۵ رج رکن بافته و کور می کنیم.

کلاه : ۱۴۰ دانه سر انداخته ۶ رج رکن بافته و بعد از آن از هر دو طرف ۳۳ دانه را کور می کنیم. در رج بعدی از هر دو طرف ۶ دانه را رکن ادامه میدهیم و ۶۲ دانه وسط را مانند نقشه می بافیم. قد بافت به ۱۴/۵ سانتی متر که رسید ۱۸ دانه وسط را بین خود بافته و بقیه دانه های هر دو طرف را در هر رج از هر دو طرف دو دانه کور می کنیم. به این ترتیب ۱۱ سانتی متر که بافته شد ۱۸ دانه را ۴ رج رکن می بافیم و در عین حال از دو طرف دو دانه کور می کنیم.

baby5

 

کفش : ۵۲ دانه سر انداخته ده رج رکن بافته و بعد از آن ۱۲ دانه وسط را مانند نقشه بافته و از هر دو طرف بافت،۹بار ۱ دانه کور میکنیم.در رج بعدی،همه دانه ها را ۲رج رکن بافته و کور میکنیم.

بند مچ کفش: ۱۸ دانه سر انداخته ، ۳۰ سانتیمتر دورو ، دو زیر کش بافت میبافیم. در یک طرف بند،دو عدد جا دکمه ایی درست کرده، ۳ سانتیمتر دیگر بافته و کور میکنیم. پس از اتمام روی کفش میدوزیم.

img008

برای نمایش تصویر بزرگ روی عکس کلیک کنید.

دوستان عزیزم امیدوارم خوستون اومده باشه.

منبع : www.woolen.ir

 1. من گفت:

  سلام ممنون از سایت عالیتون
  از این ست خیلی خوشم اومد اما چکار کنم که بتونم برای دختر یک سال و نیم ببافمش؟

 2. بهاره گفت:

  پس نقشه کفش کوش؟

 3. باقری گفت:

  با سلام.ژاکت ست نوزادی(آبی رنگ)با تعداد ۷۴دانه ،درست وسایز شکل درنمیاد.کوچکتر میشود.لطفا راهنمایی کنیر.ممنون

 4. بهاره گفت:

  سلام .تو نقشه زاکت تا تقسیم بندی نوشتین ک ۱۱ سانت میشه اما من ک بافتم خیلی بیشتر از ۱۱ سانت شده من اشتباه کردم یا رو نقشه اشتباه نوشتین؟

 5. راضیه گفت:

  ببخشید دونه رو توی نقشه پتوچطور پیچ بدم ببافم؟؟

 6. منصوره گفت:

  سلام. میبخشید اینجایی که نوستید یک دانه را پیچ بده بعد از زیر بباف منظور این هست که دو تا دانه را با هم جالجا کنیم یا منظور چیز دیگری هست

 7. ماهرخ گفت:

  سلام.همه چیزواقعاعالیه.خیلی ازاصطلاحات راکه متوجه نمیشدم برام جاافتاد.براتون ارزوی سلامتی وسعادت دارم که بدون چشمداشت اطلاعات خوبتون راازدیگران دریغ نمیکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام