آخرین اخبار : 
   

نحوه اتصال قطعات قلاب بافی به یکدیگر

تکنیک‌های اتصال بوسیله گره‌های قلاب بافی:

۱)   با استفاده از بافت نامرئی:

 دو قطعه رو از سمت رو به روی هم قرار میدیم. قلاب رو از گوشه سمت راست وارد هر دو قطعه می‌کنیم و نخ رو که در زیر هر دو قطعه قرار گرفته با قلاب می‌گیریم و از هر دو قطعه بیرون کشیده یک بافت نامرئی ایجاد می‌کنیم. مجددا قلاب را وارد گره بعدی از دو قطعه کرده نخ را گرفته بیرون می‌کشیم  و بافت نامرئی بعدی را ایجاد می‌کنیم و تا آخر به همین صورت ادامه می‌دهیم:

sstog4left

sstog5left

۲)   با استفاده از پایه کوتاه :

 برای قطعاتی با لبه صاف استفاده میشه. دو قطعه رو از سمت رو به روی هم قرار میدیم. (میشه پشت دو قطعه هم بهم باشه و پایه کوتاه ها رو بر روی بافت ببافیم. البته در این حالت درز از رو برجسته و مشخص میشه) قلاب رو وارد اولین گره از هر دو قطعه کرده نخ رو از زیر می گیریم و با قلاب بیرون می‌کشیم. مجددا قلاب رو وارد کرده نخ گرفته بیرون می‌کشیم حالا دو حلقه بر روی قلاب وجود داره نخ رو با قلاب گرفته از هر دو حلقه روی قلاب عبور داده یک پایه کوتاه می‌بافیم و این کار رو تا آخر ردیف ادامه میدیم. (میشه هم از اول یک گره خفت ایجاد کرده روی قطعات بافت قرار داده قلاب رو وارد اولین گره از هر دو قطعه کرده و شروع به بافت پایه کوتاه کنیم.):

 single

۳)   بوسیله ترکیبی از زنجیره و پایه کوتاه( یا بافت نامرئی) و یا اتصال ضمن بافت آخرین ردیف الگو :

 برای اتصال موتیف‌های شکل دار یا قطعات توری و…به مظور حفظ شکل کلی بافت و مشخص نبودن درزها.

مثل نحوه اتصال موتیف‌ها در طرح شال گلدار با استفاده از موتیف‌های چهارگوش :

              sh02           ch26a

در این حالت موتیف ها رو ضمن بافت به یکدیگر متصل می کنیم. مثلا در این برای بافت موتیف ۲ بجای زدن ۵ زنجیره، (۲ زنجیره، ۱ پایه کوتاه به قسمت مقابل از موتیف شماره ۱، و ۲ زنجیره) می زنیم. به این ترتیب ضمن بافت موتیف، به موتیف قبلی متصلش می کنیم.

منبع: crochetschool.ir

, , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال آموزش بافتنی ولن در تلگرام